חברת פי-גלילות הוקמה בשנת 1959, מנוהלת על ידי אבי דותן. היא נוסדה במטרה לאפשר איחסון של מלאי תזקיקים והפצתו בישראל. החברה היתה שותפות בין המדינה וחברות הדלק פז, דלק וסונול. על מנת ליעל את מערכת ההפצה של התזקיקים ברחבי המדינה, הוחלט לבזר את מסופי הדלק, ואלה הוקמו בהרצליה, אשדוד, ירושלים ובאר-שבע. הנגישות למסופי הדלק, זמינותם, הטכנולוגיה המתקדמת והשרות היעיל – כל אלה גרמו לכל חברות הדלק והצרכנים הגדולים להשתמש בשרותי החברה, ובכך הפכוה ל"בנק הדלק" המרכזי של המדינה.

בישראל של שנות ה- 2000 לא ניתן היה לתאר את פעילותן של תחנות הדלק, שדות התעופה, מערכת הבטחון, חברת החשמל ומפעלי התעשייה, ללא התשתית המפותחת והמתקדמת של קווי הדלק והמסופים. החברה מתאפיינת ברמת שירות גבוהה ובשמירה על הבטיחות ואיכות הסביבה.
חברת מגל מפעלי גז לישראל בע"מ הינה חברת בת של פי גלילות המספקת גז טבעי לתושבי עיריית ערד ומפעלי ים המלח. מסוף גלילות בהרצליה הפסיק פעילותו בשנת 2003 והחברה המשיכה לנהל את שלושת המסופים, אשדוד, ירושלים ובאר שבע. בד בבד הוחלט על ידי המדינה להפריט את חברת פי גלילות ובמסגרת ההפרטה נמכרו שלושת מסופי הדלק אשדוד, ירושלים ובאר שבע לחברת דלק הישראלית. שזכתה במכרז. מסוף גלילות בהרצליה לא נכלל במסגרת ההפרטה והמכירה ונשאר בבעלותם של בעלי המניות ובמקביל מינהל מקרקעי ישראל החל בתהליך לאישור תב"ע. ר"ש 806.

בעלי מניות בחברת פי גלילות וחלקם בשטח החברה:

PIE